16.04.2021, 10:01

Дохід від продажу нерухомого майна: основні правила оподаткування у 2021 році.

Триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2020 році. Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує жителям краю, що оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено статтею 172 Податкового кодексу України. Зверніть увагу, що у разі здійснення обміну нерухомого майна (наприклад, квартири) дохід, отриманий кожною стороною угоди у вигляді вартості об’єкта обміну не оподатковується у тому випадку, коли ця операція одна протягом звітного року. А також умовою є те, що об’єкт відчуження перебуває у власності понад три роки, за винятком успадкованого майна. Коли ці умови не дотримано, тоді кожна сторона платить податок, який би вона мала сплатити від продажу нерухомості.

Ще одним нюансом при оподаткуванні доходу від продажу нерухомого майна, яке було отримано у спадщину, є ступінь споріднення.

Так, якщо родич першого або другого ступеня споріднення (це може бути батько, мати, чоловік, дружина, брат, сестра) подарував нерухоме майно, ставка податку дорівнює нулю.

Якщо ж нерухоме майно отримане не від близьких родичів або когось чужого, дохід при цьому оподатковується за ставкою 5 % ПДФО та 1,5% військового збору.

У випадку отримання подарунку від нерезидента або ж подарували нерезиденту - ставка податку вже становитиме 18 % ПДФО та 1,5 % військового збору.

Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області