16.10.2020, 12:47

День боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Його започатковано у 2007 році Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, або шляхом підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію.

Тому покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є ще одним важливим завданням. держави.

А вона пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право на отримання відповідного статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня. освіти чи кваліфікації!

Станом на сьогодні вже 35 осіб з Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 - жінки, 22 - чоловіки, 3 - діти (2 дівчат, 1 хлопчик).

Загалом в Україні Міністерством соціальної політики України статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 1003 особам. Основними країнами призначення (експлуатації) є Російська Федерація, Україна, Польща, Туреччина. Найчастіше постраждалі особи піддавались трудовій та сексуальній експлуатації.

Кожен постраждалий має право на допомогу!

Для отримання допомоги чи консультації звертайтесь до найближчого управління соціального захисту населення райдержадміністрації або департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, а також телефонуйте за вказаними телефонами:

• 527; 0 800 505 501 - Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
  • 112 - гаряча лінія Львівської області;
  • (032) 255 47 96 - відділ сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА.

Також для пошуку контактної інформації про суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Львівській області, пропонуємо скористатись дорожньою мапою щодо отримання допомоги в ситуаціях, пов’язаних з торгівлею людьми, за посиланням: https://sites.google.com/view/lviv-slavery-victims-help . Мапу створено на замовлення ГО «Центр «Жіночі перспективи» в рамках Програми Представництва МОМ в Україні з протидії торгівлі людьми.