15.10.2020, 14:32

День захисника України у Стрию

14 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, у нашому місті відбулися урочистості з нагоди Дня захисника України. Святкування розпочалося на Майдані Незалежності зі спільного виконання Гімну України. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв, які загинули, захищаючи рідну землю.

Молебень за українських воїнів відправив о. Мирон Гринишин. У своєму зверненні до стриян о. Мирон розповів, що у 2014 році, коли розпочалися воєнні дії на сході України, зібралося духовенство УГКЦ. У своїх молитвах вони просили Пресвяту Богородицю — покровительку українського війська опікуватися і захищати українських воїнів — тих, хто відбиває атаки ворога, хто в полоні, хворих і поранених, усіх, хто ціною власного життя дарує нам можливість жити у вільній і незалежній Українській державі.

Учасники танцювального ансамблю “Стрияночка”, воїни АТО-ООС поклали квіти до пам'ятників героїв національно-визвольної боротьби, могил загиблих воїнів АТО, “Небесної Сотні”, захоронених на стрийському цвинтарі.

На віче, приуроченому Дню захисника України, виступили заступник міського голови Стрия Роман Волинець, голова ГО “Спілка учасників АТО Стрийщини” Юрій Драпалюк, бойовий медик Стрийського зенітного ракетного полку Ульян Гречан. Зокрема, у своєму виступі Р.Волинець подякував воїнам АТО-ООС за їхню мужність і вірність високому обов'язку захисників України, побажав їм міцного здоров'я, благополуччя, мирного неба. “Міська влада робитиь усе для того, щоб надавати необхідну допомогу воїнам АТО, сім'ям загиблих воїнів АТО та “Небесної Сотні”, - сказав Р.Волинець, - Їхній подвиг назавжди залишиться в пам'яті народній, історії Стрия і Стрийщини”.

Завершилися урочистості святковим концертом за участі творчих колективів Стрия і Стрийського району, вокального ансамблю “Орфей” м.Львова.

Того дня стрияни оглянули тематичну фотовиставку “Два століття — одна війна. 1944р. - 2014р., взяли участь у перегляді короткометражних фільмів, приурочених Дню захисника України.