15.09.2020, 14:53

Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

З 1 вересня 2020 року працює новий механізм отримання грошової компенсації одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 р. № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка» Міністерство соціальної політики України з 1 вересня 2020 року розпочинає реалізацію пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, яким передбачено надання замість натуральної допомоги „пакунок малюка” цільової грошової компенсаційної в розмірі 5 тис. гривень.

Постановою передбачено запровадження цільової грошової компенсаційної виплати замість натуральної допомоги «пакунок малюка» у розмірі 5000 гривень. Для цього у АТ «КБ «ПриватБанк» громадянам, у яких народилась дитина, відкривають рахунок із спеціальним режимом використання та видають їм спеціальну соціальну картку. Батьки дитини можуть звернутися за зазначеною компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль. Відповідно, батьки новонароджених звертаються до АТ «КБ «ПриватБанк» для відкриття рахунку, а потім до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення батьки подають заяву з необхідними документами.

До реалізації пілотного проекту на договірних засадах залучатимуть заклади роздрібної торгівлі та для продажу батькам визначених дитячих товарів та товарів для породіль за спеціальною соціальної карткою. Варто зазначити, що грошова компенсація буде надаватись виключно після закінчення «пакунків малюка» у наявності у пологових будинках.