24.05.2019, 15:48

Відбулися заходи, присвячені 100-річчю з дня трагічної загибелі о.Остапа Нижанківського

22 травня у Стрию відбулися заходи, присвячені 100-річчю з дня трагічної загибелі о.Остапа Нижанківського.

У Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці відправлено заупокійну Службу Божу та на міському кладовищі на могилі о.Остапа Нижанківського – панахиду.

У Народному домі м.Стрия, у світлиці «Союзу українок» відбулась презентація відреставрованого роялю родини Нижанківських. Зеновія Ханас – голова «Союзу українок» та ведуча дійства розповіла присутнім про історію родини Нижанківських, вихованці Стрийської дитячої музичної школи ім.О.Нижанківського виконали відомі твори композитора та особливо зворушливо інструмент зазвучав , коли своєю музикою і співом зачарував присутніх пан Ігор Чума - нащадок родини Нижанківських.

На завершення урочистостей у міському Будинку культури відбувся вечір пам’яті із вшанування 100-річчя з дня трагічної загибелі о.Остапа Нижанківського за участі мистецьких колективів міста. З словом про життя і творчість талановитого земляка виступили сотрудник Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці о.Василь Горечко та доцент інституту музичного мистецтва Дрогобицького ДПУ ім..І.Франка Уляна Молчко. На завершення вечора заступник міського голови Роман Волинець подякував усім хто долучився до вшанування пам’яті священика, композитора та видатного громадського діяча отця Остапа Нижанківського та вручив учасникам дійства подяки міського голови.