19.09.2018, 15:54

У Стрию відкрито інклюзивно-ресурсний центр

В єдності, партнерстві, порозумінні... можна творити добрі справи для людей. 7 вересня 2018 р. ввійде в історію м. Стрия, як день особливої уваги до особливих дітей... Відкрився на базі Стрийська загальноосвітня школа І ступеня 11 інклюзивно-ресурсний центр, який надаватиме допомогу та діагностуватиме діток м. Стрия, що потребують особливої уваги віком від 2-х до 18-ти років. У святковій урочистій атмосфері відбулося це очікуване відкриття. Приємно, що влада міста суттєвим фінансовим ресурсом долучилася до проведення ремонтних робіт, облаштування приміщень, створення затишної обстановки у цьому центрі. У виступах заступника міського голови Роман Волинець та очільльниці відділу освіти Oksana Matviiv неодноразово звучало, що це лише початок доброї справи. Попереду ще багато роботи, але сам факт відкриття такого центру 5-го за ліком в області з 26... свідчить про те, що можемо не лише чути громаду, слухати громаду, але й реалізовувати все це в дії та реалі.

Окремо хочу подякувати директорці Депертаменту освіти і науки ЛОДА Lubomyra Mandziy, яка у своєму щільному графіку знайшла можливість (власним авто, сама ж і за кермом) приїхати на відкриття і підтримати особистою присутністю, як інклюзивну освіту так і всіх діток з ООП, їх батьків, вчителів, які працюють з такими дітьми. Як на мене, це дуже важливо, адже пригадуючи 2001р., коли ми з Надією Пістун за підтримки Марія Васюник розпочинали цей процес, дуже важко давалось суспільне порозуміння, яке нарешті стає пріоритетом державної політики.

Було багато щирих вітальних слів від депутатів міської ради: Володимир Кам'янка (Volodimir Kam'yanka), який за дорученням Генерального директора поліграфічно-видавничої фірми "Укрпол" Сергій Ковальчук передав першу ( дай Боже, не останню !!!) спонсорську фінансову підтримку новоствореному центру, Roksolana Burak-Kovtsun, яка щиро привітала усіх присутніх разом із студентами нашого Стрийського аграрного коледжу.

У свою чергу директорка ІРЦ Іванна Бегей (Ivanna Begey) подякувала усім за підтримку та допомогу, представила колектив інклюзивно-ресурсного центру... Під звуки святкових фанфар було урочисто перерізано символічну стрічку, як уособлює свого роду народження нового світосприйняття і нового толерантного мислення у громаді та суспільстві.

о.Андрій здійснив чин освячення, а від так, усі присутні могли оглянути приміщення центру. Далі на часі придбання обладнання, на що виділені кошти з державної субвенції на суму понад 251 тис. грн. Звичайно, що їх освоєння трішки затягнеться в часі, оскільки необхідно провести тендерні процедури, тому просимо усіх батьків та діток трішки набратися терпіння, з часом ВСЕ БУДЕ СУПЕР, але фахівці центру працюватимуть у штатному режимі уже з понеділка і надаватимуть увесь спектр необхідниїх корекційно-розвиткових послуг.

Звичайно, що Любомира Степанівна не була б собою, якби не заглянула "попутньо" у наші 1 класи, щоб особисто оцінити новий освітній простір НУШ, поспілкувалась з педагогами, дітьми....Тут, утримаюсь від своїх суджень, міркую, що п. Любомира сама прокоментує...

Що ж, в добру путь ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР м. Стрия, попутнього вітру у плаванні на теренах нового океану добра, толерантності та любові.

Відділ освіти виконкому Стрийської міської ради