06.01.2021, 10:43

Презентація ГО «Ветеранське братерство – Стрий»

4 січня 2021 року у конференц-залі Храму Святих Володимира і Ольги відбулася презентація ГО “Ветеранське братерство-Стрий”. Це один з підрозділів організації, котра здійснює діяльність на всій території України. Мета організації – консолідація ветеранів війни, добровольців, волонтерів, членів сімей загиблих, зниклих безвісти, військовополонених для спільної реалізації задоволення та захисту ними своїх законних прав і свобод, соціальних, економічних, культурних, творчих та інших спільних інтересів.

Розпочалася презентація поминальною молитвою за тими, хто загинув на Сході України. Її очолив Преосвященний Владика Богдан Манишин, Єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ, якому співслужили настоятель Храму отець Михайло Ільницький та сотрудник Храму отець Роман Стойко. У своїй проповіді Владика нагадав, що на фронті чи від отриманих ран загинуло біля 50 осіб з нашого краю, яких ми згадуємо у своїх молитвах і допоки ми їх пам'ятаємо, вони посеред нас.

Голова ГО “Ветеранське братерство-Стрий” Олександр Гергерт, представляючи своїх побратимів, наголосив на тому, що члени організації представляють різні місцеві осередків політичних партій та громадських організацій, зокрема Національний Корпус, Правий Сектор, ВО “Свобода”, ГО “Молодь Стрийщини”, що будуть співпрацювати у сфері майбутнього життя ветеранського середовища на Стрийщині за підтримки нової влади. Ми з 2014 року брали участь у захисті батьківщини. Перед нами нові виклики. Ми відповідальні за те, яким буде наш регіон.

Міський голова, очільник Стрийської ОТГ, Олег Канівець наголосив, що ветерани заслуговують нашої вдячності. Потрібно долучати до співпраці спілку ветеранів АТО Стрийщини, яку очолює Юрій Драпалюк. Ветерани війни, патріоти, повинні виховувати нашу молодь. Важливо організовувати вишколи, виступати з лекціями у навчальних закладах, щоб виховувати дітей у патріотичному дусі. Також варто займатися спортивною та культурною діяльністю. Ми готові підтримати підприємців з ветеранського середовища власними силами та з залученням європейських інвестицій. Обов’язкова співпраця з тими, хто перебуває на східному фронті. Важливі контакти з військовою частиною А 2847.

У обговоренні цих питань взяли участь заступник міського голови Андрій Стасів, заступник голови Стрийської районної ради Михайло Галущак, заступники голови презентованої організації Назар Фомін та Василь Білинський, що очолює Національний Корпус на Стрийщині, обласний керівник організації Роман Чорнобай, член організації Петро Кушик, керівник ГО “Молодь Стрийщини”, ветеран АТО Михайло Шмігельський, представник віськової частини А 2847, волонтер Володимир Сенів, Владика Богдан Манишин, депутат Стрийської міської ради Ігор Равлінко, директор Стрийського МРЦЗ Романа Вишньовська, заступник начальника Стрийського міського управління соціального захисту та праці Оксана Вільшинська, настоятель Храму Святих Володимира і Ольги отець Михайло Ільницький.