15.10.2020, 14:26

Виготовлено попередні списки виборців та іменні запрошення виборцям на місцеві вибори 25 жовтня 2020 року

11 жовтня 2020 року відділом ведення Державного реєстру виборців Стрийської міської ради виготовлено попередні списки виборців та іменні запрошення виборцям на місцеві вибори 25 жовтня 2020 року для 24 звичайних виборчих дільниць міста Стрия.

Впродовж 12-13 жовтня 2020 року попередні списки виборців та іменні запрошення були передані дільничним виборчим комісіям. Згідно чинного законодавства дільничні виборчі комісії повинні доставити виборцям іменні запрошення, а попередні списки виборців надавати для ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії. Звертаємо увагу виборців, що у попередніх списках виборців та іменних запрошеннях враховано відомості, які надійшли до відділу ведення Державного реєстру виборців 2 жовтня 2020 року. Це означає що, якщо, наприклад, виборець помер чи зареєстрував нове місце проживання 3 жовтня 2020 року чи пізніше – цей факт не буде відображений у попередньому списку виборців. Однак, 14 жовтня 2020 року до відділу ведення Державного реєстру виборців надійшли відомості від усіх суб’єктів надання відомостей для поновлення даних Державного реєстру виборців за період з 1 по 13 жовтня 2020 року, які будуть опрацьовані і враховані в уточненому списку виборців. Зокрема це стосується і зняття з реєстрації: якщо виборець знявся з реєстрації місця проживання в період 1-13 жовтня 2020 року – до уточненого списку виборців для голосування він не буде включений, хоч іменне запрошення отримав.

Якщо виборець виявив неточності у попередньому списку виборців стосовно себе чи інших осіб, він має можливість звернутись з відповідною заявою до дільничної виборчої комісії або відділу ведення Державного реєстру виборців до 19 жовтня 2020 року включно. Таке звернення можна подати у паперовому вигляді або через мережу Інтернет за допомогою сервісу «Кабінет виборця». Для визнання заяви обґрунтованою, до заяви додаються відповідні документи (копії документів).

Враховуючи наближення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, з метою сприяння реалізації виборчих прав громадян працівники відділу ведення Державного реєстру виборців проводитимуть прийом громадян 17 та 18 жовтня 2020 року з 10:00 до 16:00 год.

Також звертаємо увагу на те, що змінити виборчу адресу на відмінну від адреси реєстрації на сьогоднішній день вже не можна, останній термін подачі звернень з цього питання був 10 вересня 2020 року у зв’язку з початком 5 вересня 2020 року виборчого процесу. Разом з тим на підставі частини 15 статті 20 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборцям, які до 10 вересня 2020 року звертались до відділу ведення Державного реєстру виборців із заявою про встановлення виборчої адреси згідно частин 3 та 4 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» і після цього зареєстрували своє місце проживання буде встановлено виборчу адресу, яка відповідає адресі реєстрації місця проживання.

Ознайомитись з переліком виборчих дільниць та їх межами можна на сайті Державного реєстру виборців.

Відділ ведення Державного реєстру виборців