22.05.2020, 13:21

Шановні стрияни!

Прийміть найщиріші вітання зі Святом Героїв – днем вшанування тих, хто поклав своє життя на вівтар Української Незалежності, хто боровся за нашу свободу. Цього дня ми схиляємо голови перед мужністю і незламністю героїв ОУН-УПА, Небесної Сотні, АТО (ООС), які стали прикладом служіння Нації, вчать нас любити рідну землю, захищати її від окупантів.

Свято Героїв започаткував Другий Великий збір Організації Українських Націоналістів у 1941 році. Його було вирішено відзначати щороку 23 травня – у день трагічної загибелі засновника ОУН, який очолив національно-визвольну боротьбу, полковника Євгена Коновальця. Саме у травні пішли з життя кращі сини України ХХ століття Микола Міхновський та Симон Петлюра. Цей день став даниною пам’яті полеглим героям українського народу княжої доби, козацтва, Січових Стрільців, Української Галицької Армії, Армії УНР, Української Повстанської Армії. Своєю мужністю і самопожертвою вони стали прикладом служіння нації, гордістю для прийдешніх поколінь.

Стрияни пишаються своєю історією, свято бережуть пам’ять про героїв, які вели боротьбу з окупантами, кого не зламали тортури і знущання ворогів. Сьогодні з болем у серці згадуємо Героїв Небесної Сотні, АТО (ООС), усіх, хто загинув смертю хоробрих, захищаючи честь і гідність українців. Стрияни завжди пам’ятатимуть і пишатимуться своїми героями – захисниками рідної землі, вшановуватимуть їхній подвиг. Свято Героїв – це день їхньої слави, народної любові та пам’яті.

Від щирого серця вітаю зі Святом Героїв наших земляків – військовослужбовців, які несуть службу на східних кордонах України, військових капеланів, які Божим Словом підтримують українську спільноту, всю стрийську громаду, яка на прикладах минулих поколінь виховує новітніх героїв.

Шановні стрияни, вклонімося пам’яті загиблих Героїв, скажімо слова вдячності Героям сьогодення. Нехай на нашій землі, освяченій самопожертвою кращих синів і дочок України, панує мир і злагода. Бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я та благополуччя. Нехай Господь береже наших героїв, дарує щасливу долю кожній українській родині, Українській державі.

Слава Україні! Слава Героям!

Роман Шрамов’ят