12.04.2019, 09:00

Продавцям товарів та послуг: не забути скласти податкові накладні та зареєструвати їх в Єдиному реєстрі

Стрийське управління ГУ ДФС у Львівській області нагадує платникам податку на додану вартість, що, відповідно до статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів або послуг, продавець зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Порядок реєстрації податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N1246.

Варто пам‘ятати, що податкова накладна підлягає реєстрації в ЄРПН лише за умови дотримання при її складанні вимог наказу Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, яким затверджено Порядок заповнення податкової накладної. Така податкова накладна дає право покупцю формувати податковий кредит на суму зазначену у накладній. Тож у випадку відсутності факту реєстрації продавцем товарів або послуг податкових накладних в ЄРПН покупець позбавляється права на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту. Проте продавець не звільняється від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Сектор організаційного забезпечення Стрийського управління ГУ ДФС у Львівській області