07.02.2019, 17:46

Коротко про муніципальну няню: що треба знати, щоб скористатись цією програмою допомоги батькам

Станом на сьогодні допомога при народжені немовляти становить 41280 гривень незалежно від кількості діточок у родині. З яких 10320 грн - одразу, решту - однаковими сумами щомісячно впродовж трьох років.

З 2019 року в Україні запрацювала ще одна програма допомоги батькам – Муніципальна няня.

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», Головне територіальне управління юстиції у Львівській області роз`ясніє основні моменти щодо муніципальних нянь та як скористатись такою послугою молодим батькам.

Хто така муніципальна няня? Це будь-яка фізична особа – підприємець /юридична особа, що надає послугу з догляду за дітьми, за винятком державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено угоду/договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Сім’я зможе щомісяця отримувати від держави1 626 гривень на відшкодуваннязарплатиняні.

ПАМ`ЯТКА: неважливо, працює мама чи ні.

ОФОРМЛЕННЯ ДОПОМОГИ:

• Батьки обирають няню, укладають з нею офіційний договір.
  • Подають документи в управління соцзахисту для оформлення компенсації.
  • Компенсація сплачуватиметься додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка отримує впродовж трьох років.

ПАМ`ЯТКА: Програма працює тільки за умови офіційного працевлаштування няні. Це дасть можливість людині мати офіційний страховий стаж та отримувати більші пенсійні виплати.

Стрийське мыське управління праці та соціального захисту населення