18.01.2019, 16:57

Нові ставки єдиного податку та ЄСВ для підприємців у 2019 році

У зв'язку із більшенням з 1 січня 2019 року мінімальної зарплати до 4173 грн, а прожиткового мінімуму - до 1921 грн, ставки єдиного податку та ЄСВ, нехай і незначно, але виростуть.

Так, ставки єдиного податку для ФО-П в 2019 році складуть, для платників:

1) першої групи (до 10% від розміру прожиткового мінімуму) - 192,10 грн на місяць;

2) другої групи (до 20% від розміру мінімальної зарплати) - 834,60 грн на місяць;

3) третьої групи єдиного податку:

• для неплатників ПДВ - 5% від доходу;
    • для платників ПДВ - 3% від доходу.

4) для четвертої групи (виключно сільгоспвиробники) ставка податку встановлюється в залежності від кількості використовуваної землі.

Звертаємо увагу на те, що ставку єдиного податку для першої та другої груп встановлюють місцеві ради. І для окремих видів діяльності (або в окремих населених пунктах) вона може бути менше максимального рівня.

Тому ставку єдиного податку найкраще уточнити у міській/ сільраді.

При цьому одне з найбільш поширених питань звучить так: "Чи повинні місцеві ради приймати рішення про розміри ставки єдиного податку щороку?"

Ні, не повинні. Тому, якщо міська/ сільрада не прийняла нове рішення про зміну ставки єдиного податку в 2019 році, то продовжує діяти ставка, встановлена раніше.

Разом з тим, якщо міська/ сільрада взагалі ніколи (точніше з 1 січня 2011 року) не приймала рішення про розмір ставки єдиного податку, то діє максимальна ставка, встановлена Податковим кодексом (10% від соціальної пільги (або 192, 10 грн) для першої групи і 20% від мінімальної заробітної плати (або 834,60 грн) для другої групи платників єдиного податку).

Однак, якщо міська/ сільрада встановила ставку єдиного податку менше максимального рівня (менше 10% для 1 групи або менше 20% для 2 групи платників єдиного податку), однак не слід забувати, що згідно п. 293.7 ст. 293 Податкового кодексу, якщо платник здійснює діяльність на територіях декількох міських / сільрад, то в такому випадку сплачується єдиний податок за максимальною ставкою незалежно від того, яка ставка встановлена міською / сільрадою.

Для підприємців на загальній системі оподаткування:

• ставка ПДФО в 2019 році - 18% від суми чистого доходу.

Нагадуємо, чистий дохід - це дохід мінус документально підтверджені витрати.

Мінімальний місячний розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) в 2019 році для платників:

• єдиного податку першої, другої і третьої груп - 918,06 грн;
  • на загальній системі оподаткування - 918,06 грн.

ТЕРМІНИ СПЛАТИ

Граничні терміни сплати єдиного податку для платників:

1) першої та другої груп - щомісяця авансом не пізніше 20 числа поточного місяця;

2) третьої групи єдиного податку за:

• I квартал - 20 травня 2019 року;
    • II квартал - 19 серпня 2019 року;
    • III квартал - 21 листопада 2019 року;
    • IV квартал - 20 лютий 2020 року.

Важливо!

Зверніть увагу, що для платників єдиного податку першої і другої груп терміни сплати єдиного податку не переносяться. Таким чином, якщо термін сплати (20-е число) припадає на вихідний (неробочий) день, єдиний податок необхідно сплатити в останній робочий день перед 20 числом.

При цьому майте на увазі: податки сплачені в вечірній час (після 16:00 - 17:00), будуть зараховані в бюджет тільки на наступний день. Таким чином, щоб уникнути зайвих суперечок з фіскальними органами, намагайтеся не відтерміновувати сплату єдиного податку до останнього дня.

Разом з тим при бажанні платники єдиного податку першої і другої груп можуть сплатити єдиний податок наперед (на кілька місяців або навіть на рік). Платник єдиного податку третьої групи, при бажанні теж може перераховувати єдиний при кожному надходженні грошей, а не чекати кінця кварталу, накопичуючи / збираючи суму податку на розрахунковому рахунку.

Граничні терміни сплати ЄСВ для всіх ФО-П - незалежно від системи оподаткування (включаючи загальну систему):

• за 1-й квартал - 19 квітень 2019 року;
  • за 2-й квартал - 19 липень 2019 року;
  • за 3-й квартал - 21 жовтень 2019 року;
  • за 4-й квартал - 20 січень 2020 року.

Знову ж таки, при бажанні ЄСВ можна оплачувати і помісячно (по 918,06 грн) або авансом на рік вперед (11016,72 грн).

ТЕРМІН ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ

Граничні строки подання декларації за єдиним податком для платників:

1) першої та другої груп один раз на рік, за 2019 рік - не пізніше 1 березня 2020 року;

2) третьої групи за:

• I квартал - 10 травня 2019 року;
    • півріччя - 9 серпня 2019 року;
    • 9 місяців - 11 листопада 2019 року;
    • рік - 10 лютого 2020 року.

Граничний термін подання декларації про доходи за 2019 рік для ФО-П на загальній системі - 10 лютого 2020 року.

Звіт з ЄСВ подається усіма ФО-П один раз на рік, за 2019 рік - не пізніше 7 лютого 2020 року.

Додатково повідомляємо, що термін подання декларації за 2018 рік – не пізніше 9 лютого 2019 року.

Сектор організаційного забезпечення Стрийського управління