04.12.2018, 14:34

До відома керівників торгових об’єктів

Виконком Стрийської міської ради інформує, що реалізація безрецептурних лікарських засобів регулюється наказом Міністерства охорони здоров’я України від 02.04.2018 року №599 «Про затвердження Переліку лікарських засобів, дозволених до застосування в Україні, які відпускаються без рецептів з аптек та їх структурних підрозділів».

Крім цього, продаж лікарських засобів, рецептурних та безрецептурних, підлягає ліцензуванню (постанова Кабінету Міністрів України від 30.11.2016р. №929 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)»). Вказаними ліцензійними умовами передбачено реалізацію всіх лікарських засобів виключно через аптечну мережу.

Водночас обіг виробів медичного призначення не підлягає ліцензуванню, окремі вироби медичного призначення (марля, бинти, вата з бавовни, липкий пластир, гірчичники тощо) можуть реалізовуватись у торговій мережі на загальних підставах.