28.09.2018, 14:45

День усиновлення — свято врятованих життів

В останній день вересня Україна відзначає день усиновлення. Це свято людяності, милосердя, великодушності, яке, напевно, невипадково збігається з днем християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Це надзвичайно тепле свято для всієї української громади і, насамперед, для батьків і дітей, які волею долі стали однією родиною.

Сьогодні в таких українських родинах нашого міста зростають понад 20 усиновлених дітей. Зберігаючи таємницю усиновлення, ми не можемо назвати прізвища цих людей, але з впевненістю можемо сказати, що завдяки їх любові, гуманності і милосердю діти знайшли матір та батька, щасливу родину, сімейний затишок. Усиновлення – це дуже відповідальний крок щодо прийняття в сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками як з боку дорослих так і з боку дитини. Усиновлювачі заслуговують на велику повагу та пошану оточуючих.

Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наша спільна мета, обов’язок суспільства, держави. Традиційно вважається, що усиновлення — це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення, але разом з тим усиновлення – це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину. Дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їх любові та піклування.

Дітки, що приходять в прийомну родину, найчастіше уже мають певний життєвий досвід, так званий «життєвий сценарій». І у всіх він різний: у когось батьки загинули, у когось їх позбавили батьківських прав, чиїсь батьки відмовилися від дочки чи сина. Все це не проходить безслідно. Тому дуже важливо змінити цей «життєвий сценарій», подарувавши дитині тепло душі, знання і вміння, які їй необхідні, любов і благополуччя.

Кожній сім’ї, яка усиновила дитину, держава гарантує:

• одноразову допомогу у зв’язку з усиновленням у розмірі як при народженні першої дитини;
  • одноразову оплачувану відпустку тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей).

Реалізація права дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні можлива завдяки її влаштуванню, до сімейних форм виховання: усиновлення, під опіку, піклування, в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Кількість дітей-сиріт, яких усиновлюють і які влаштовуються в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу щороку збільшується.

Гарантовані державою права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування мають забезпечити їм гідне життя, але тільки в тому разі , коли ми – громадяни, небайдужі до дитячих доль, допоможемо відкрити нові обрії для малечі, яка має право на щасливе майбутнє.

Вітаємо всіх, хто причетний до цього свята - усиновлювачів, прийомних батьків, батьків вихователів, опікунів, піклувальників.

Нехай зерна любові та піклування, що ви, дорослі, засіваєте сьогодні у дитячі душі, назавтра проростуть щедрим врожаєм добра.

Щиро дякуємо всім, хто долучився до цієї шляхетної справи, хто зігрів маленькі серця теплом та ніжністю люблячої родини.

Тим, у кого тільки-но народжується бажання допомогти знедоленій дитині, хочеться побажати, щоб при зустрічі з нею, ви не зупиняли себе, не стримували поштовх притулити її до себе, погладити по голівці, взяти за руку. Можливо саме ця дитина чекала на вас від народження. Ви разом будете робити свої перші кроки як сім’я. Вона буде любити вас. Вона буде пробачати вам помилки, так, як ви будете пробачати їй дитячу неслухняність. І ви будете справжньою дружною родиною, тому, що в основі ваших відносин лежатиме тільки любов.

Нехай прийняте Вами рішення про усиновлення дитини стане одним із найкращих рішень у Вашому житті. Хай любов, ласка, доброта, взаєморозуміння та відвертість допоможуть вам у будівництві міцного, довголіття власної родини.

Усі консультації щодо питань з усиновлення надаються у службі у справах дітей виконкому Стрийської міської ради у кабінеті №7 за телефоном 7-12-93.

Служба у справах дітей Стрийського міськвиконкому