06.08.2018, 16:56

Перебування Блаженнішого Святослава у Стрию

4 серпня 2018 року у Стрию відбувся XIII з’їзд спільноти «Матері в молитві» Стрийської єпархії. В ньому взяв участь Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), який у співслужінні єпарха Стрийського владики Тараса (Сеньківа) та єпископа-помічника владики Богдана (Манишина) очолив Архиєрейську Літургію.

Розважаючи над текстом Євангелія, Глава УГКЦ сказав, що сьогоднішнє Євангеліє пояснює нам ким ми є через поняття «дитина». Бог Отець сьогодні дає нам зрозуміти, що сотворив нас не для того, щоби ми були слугами, чужими, а для божественного синівства. Тому, за словами Блаженнішого Святослава, на питання «хто ми?», маємо з певністю відповідати, що ми є діти Божі. Блаженніший Святослав в особливий спосіб наголосив на важливості і силі материнської молитви, без якої немає справжнього глибокого життя християнської родини, немає повноцінного молитовного життя у Христовій Церкві.

На завершення проповіді Архиєрей висловив слова вдячності спільноті «Матері в молитві»: «Сьогодні я прибув до вас дорогі матері, щоби схилити голову і сказати щире спасибі в імені ваших дітей, в імені України. Сьогодні ви помагаєте кожному українцеві зрозуміти ту велику силу Божої любові, скликаєте вогонь Духа Святого на нашу землю і наш український народ. Хочу подякувати вам за те, що пригадуєте ким ми з вами є – дітьми Божими». Також Блаженніший закликав в особливий спосіб вглядатися в обличчя Марії в чудотворній іконі Ліської Богородиці і вчитися від неї синівської довіри та молитви, бо ця материнська молитва оновить лице української землі.

Зображення з сайту Стрийська Єпархія УГКЦ