16.05.2018, 16:28

Зустріч-спогад про Володимира Злупка

15 травня у музеї Меморіального комплексу «Борцям за волю України» відбулася зустріч-спогад про Володимира Злупка «З юнациких літ у боротьбі за Україну», присвячена 90-літтю від дня народження.

Володимир Злупко — громадсько-політичний діяч, учасник національно-визвольної боротьби, депутат Стрийської міської ради з 1990 по 1993 рік, з березня 1993 року був головою Стрийського антиімперського і антибільшовицького фронту, входив до складу Проводу Конгресу Українських Націоналістів, спричинився до спорудження у нашому місті меморіально-скульптурного комплексу «Будителям», щиро вболівав за долю національного відродження, брав участь у державотворчих процесах. Понад десять років працював у відділі капітального будівництва Стрийської міської ради. Очолював постійну депутатську комісію з архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства міської ради.

Поділитися спогадами про п.Володимира прийшли дочка Ростислава, побратими по національно-визвольній боротьбі, представники міської влади, друзі, родичі, колеги, небайдужі стрияни.

Ведуча зустрічі-спогаду науковий працівник музею Н.Гульчевська запалила свічку пам'яті та розповіла про життєвий шлях В.Злупка. Присутні переглянули фрагмент відеоспогаду покійної дружини п.Марії.

У виконанні учнів Стрийської СЗШ № 5, у якій навчався В.Злупко, та учнів театру-студії “Подих Мельпомени” (клас акторської майстерності Л.Миськів) прозвучали пісні та вірші про Україну.