Стрийська міська радаСтрийська міська рада

офіційний сайтофіційний сайт

Стрийська міська рада - Новини


 

02.04.2018, 17:53

Компенсації, допомоги згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

Конституцією України (ст. 16) Чорнобильську катастрофу визначено як катастрофу планетарного масштабу, а збереження генофонду українського народу – як обов’язок держави.

Питання захисту прав постраждалих від аварії на ЧАЕС та її наслідків регулюється безпосередньо Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та іншими нормативними актами.

Сьогодні в нашому м.Стрий проживає 267 осіб, з них 129 ліквідаторів, 97 потерпілих та переселених, 41 потерпіла дитина які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Фінансування видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи провадиться за рахунок коштів державного бюджету, передбачених Законами про Державний бюджет України на відповідний рік.

Згідно Закону нараховуються такі допомоги та компенсаційні виплати:

  1) компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування громадянам постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачується в розмірах становлених Міністерством соціальної полатики України, на 2018 рік становить:

  • 1 категорія –399,00 грн.;
  • 2 категорія – 199,50 грн.

  2) одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам ліквідації наслідків інших ядерних аварій, особам, які брали участь у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів і виконанні на них регламентних робіт, які стали інвалідами внаслідок відповідних ядерних аварій та випробувань, участі у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів і виконанні на них регламентних робіт, дружинам (чоловікам), якщо та (той) не одружилися вдруге, померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, участю у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів і виконанні на них регламентних робіт, сім’ям, які втратили годувальника, та батькам померлого із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, дітям-інвалідам, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою відповідно до частини першої статті 48 вище зазначеного Закону, постанови Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. № 285 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та визначення такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» становить:

  • інвалідам I групи – 379,30 гривні;
  • інвалідам II групи – 284,40 гривні;
  • інвалідам III групи – 189,60 гривні;
  • дітям–інвалідам – 1 264,00 гривні;
  • сім’ям, які втратили годувальника – 7 586,00 гривні;
  • батькам померлого – 3 792,00 гривні;

  3) щорічна допомога на оздоровлення відповідно до ч. 4 ст. 48 Закону, постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005р. № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи»:

  • учасникам ліквідації 1 категорії інвалідам - І, ІІ групи у розмірі - 120 грн.;
  • учасникам ліквідації 1 категорії інвалідам - ІІІ групи та дітям-інвалідам у розмірі 90 грн.;
  • учасникам ліквідації 2 категорії у розмірі - 100 грн.;
  • учасникам ліквідації 3 категорії у розмірі - 75 грн.;
  • евакуйованим із зони відчуження в 1986 році 2 категорії у розмірі - 75 грн.

  4) відшкодування громадянам один раз на рік вартості проїзду міжміським транспортом до будь-якого населеного пункту України та у зворотному напрямку:

  • 1 категорії – 100 % на підставі проїзних квитків;
  • 2 категорія – 50 % на підставі проїзних квитків;

  5) додаткова відпустка із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів виплачується:

  • громадянам віднесеним до 1 і 2 категорії;
  • одному з батьків дитини-інваліда.

  6) безплатне придбання ліків за рецептами лікарів, а також безплатне зубопротезування:

  • громадянам віднесеним до 1 і 2 категорії;
  • громадянам віднесеним до 3 категорії; особам які працювали за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці, пов’язані з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (серія Г) і потерпілим дітям з 1 липня 2015 року надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеного КМУ.

  7) cанаторно - курортні путівки надаються:

  • громадянам 1 категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  • дітям-інвалідам, інвалідність, яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

  Для забезпечення прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування Кабінетом Міністрів України 25.01.2018 прийнято постанову за № 31 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році» розміри якої становлять для:

  • осіб, віднесених до категорії 1 - 6 822 гривні;
  • дітей, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює — 13 545 гривень.

В м.Стрий з державного бюджету для компенсації вартості путівок осіб, які перебувають на обліку виділено 49% від необхідної суми коштів, що становить 8 путівок які надаватимуться у порядку відповідно до поданих ними заяв.

Для постраждалих громадян категорії 1 та дітей, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, які не бажають отримати санаторно-курортне лікування, Наказом Міністерства соціальної політики України від 20.02.2018 № 257 «Про встановлення середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою» встановлено середню вартість путівки для виплати грошової компенсації у розмірі 481 гривня.

Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради


НазадВсі новини
 


міський голова міста Стрия
Роман Шрамов'ят


Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади

ГАРЯЧА ІНТЕРНЕТ-ЛІНІЯ
з питань ЖКГ

Що думають стрияни про Голодомор

ВАЖЛИВО!


На допомогу сім'ям з дітьми, дітям, які перебувають/перебували у зоні збройного конфлікту та екстремальних ситуаціях

Про порядок дій з отриманням інформації про вчиненння (загрозу вчинення) діяння з ознаками терористичного характеру

Введення в дію оновленої нормативно-грошової оцінки земель міста Стрия

 

ЩО НОВОГО
НА САЙТІ:


Останні новини:
“Шевченківський березень у Стрию”

Фізична особа – підприємець, яка має ознаку незалежної професійної діяльності, сплачує ЄСВ окремо за кожним видом діяльності

Без оформлення трудових відносин працівник втрачає соціальні гарантії

Нові нормативно-правові акти:
Додано новий розділ «Місцеві податки»

Звіт міського голови про виконання Програми соціального та економічного розвитку міста Стрия за 2018 рік

Паспорти бюджетних програм і звіти про їх виконання

Розпорядження міського голови

Рішення сесій міської ради

Рішення міськвиконкому

 

НАША АДРЕСА:

82400, Львівська обл.,
 м. Стрий, вул. Шевченка, 71, тел. (03245) 52434, факс (03245) 71271

Економічний форум у Львові

Прогноз погоди у Стрию

Прогноз погоди в Стрию на найближчий місяць


СтрийПорт - каталог сайтів Стрийщини

На початок сторінки


Каталог україномовних сайтів [Vox.com.ua] Портал українця

© Стрийська міська рада, Р.Собко, 2007-2019
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове