26.12.2017, 16:38

«Нескорена сестра Степана Бандери»

Так називалася зустріч-спогад про Оксану Бандеру, яка проходила в музеї-садибі родини Бандерів у Стрию 21 грудня цього року. Наступного дня світлої пам’яті Оксані Бандері виповнилося б 100 років, з яких 48 відбувала у тюрмах та спецпоселеннях на чужині. Оксана Бандера прожила 91 рік і один день, відійшовши у вічність в ніч з 23 на 24 грудня 2008 року.

Зустріч-спогад організувала і провела молодший науковий працівник Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» Галина Шиян.

Вшанувати пам’ять Оксани Бандери прийшли рідні, представники місцевої влади, сусіди – п.Стефанія Сеген та п.Любов Сергієнко з роду Онишківих, усі, хто знав і любив покійну.

Спогадами про мужню сестру Провідника ОУН Степана Бандери поділилися о.Іван Барабаш, внучка Володимири Бандери, директор музею-садиби родини Бандерів у Волі Задеревацькій Оксана Піжик, голова Стрийської районної організації КУН Микола Магас, доглядальниця сестер Бандери Анна Рудник, спеціаліст І категорії відділу культури Стрийського міськвиконкому Наталія Катерняк та інші.