12.10.2017, 16:15

Своїх героїв Україна пам’ятає

11 жовтня цього року напередодні Дня захисника України та 75-ої річниці створення Української Повстанської Армії – дня слави та героїзму українського народу відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки випускникам Стрийської ЗШ І-ІІІ ст. № 1 Андрію Альошину, Володимиру Василевському, Володимиру Пірусу – героям АТО, які загинули, захищаючи суверенітет Української держави.

Автором меморіальної дошки став випускник школи Степан Чубко.

Того дня, щоб вшанувати пам’ять героїв, на шкільне подвір’я прийшли їхні рідні та друзі, побратими по зброї, учні школи, педагоги, представники стрийської громади. Мітинг-реквієм розпочався виконанням Гімну України. Почесне право відкрити меморіальну дошку надається заступнику міського голови Стрия Роману Волинцю та родичам загиблих героїв. Чин освячення меморіальної дошки проводить отець-декан Мирон Гринишин. У своєму слові о. Мирон звернувся до школярів брати приклад з героїв, завжди стояти в обороні Української держави, запропонував вшанувати хвилиною мовчання пам’ять героїв, які не вмирають, а живуть у Царстві Божому і в наших серцях.

На мітингу-реквіємі виступили заступник міського голови Стрия Р. Волинець, директор школи М. Суховерська, ветеран Стрийської Спілки учасників АТО Микола Чигура, випускники школи, соліст національного академічного оперного театру ім. Соломії Крушельницької В. Загорбенський та С. Мусієнко, рідні героїв.

Андрій Альошин, Володимир Василевський, Володимир Пірус народилися і виросли в нашому місті. Коли виникла загроза, вони взяли зброю до рук, щоб захищати рідну землю, свої родини. Андрій Альошин був мобілізований у квітні 2014 року. Служив під Слов’янськом, Червоним Лиманом. Був командиром гаубиці. Загинув 13 липня 2014 року, коли разом з бойовими товаришами їхав на підмогу до хлопців у Луганський аеропорт. Похований з військовими почестями на Алеї Слави у м. Чернівці. Указом Президента Андрій Альошин нагороджений посмертно орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

Володимир Василевський служив в окремій 24 механізованій бригаді. Загинув від кулі снайпера 17 липня 2015 року під Кримським на Луганщині. Похований на стрийському цвинтарі з усіма військовими почестями.

Володимир Пірус, позивний “Художник”, у серпні 2014 року добровольцем вирушив на Схід. Служив у другій роті. Загинув 1 березня 2016 року в районі с. Катеринівка Попаснянського району Луганської області внаслідок попадання протитанкового керованого заряду в автівку, в якій їхав разом з побратимами. Похований 5 березня 2016 року з військовими почестями у рідному Стрию.

Вічна слава героям! Допоки ми живі, житиме пам’ять про них.

До могил героїв вдячні стрияни поклали живі квіти.