07.10.2016, 19:19

Повідомлення про наміри по реконструкції Майдану Ринок у м.Стрию

Облаштувати та реконструювати Майдан Ринок, відновити історичний центр Стрия – таке питання розглядалося на нараді, яку провів перший заступник міського голови Роман Маланій 10 червня 2016р. На нараді були присутні депутати Стрийської міської ради, начальники відділів та служб Стрийського міськвиконкому, представники громадськості. Присутні внесли конкретні пропозиції щодо подальших кроків, висловили власне бачення відновлення історичного центру Стрия. Було вирішено розпочати підготовку до реконструкції Майдану Ринок, провести консультації з істориками, спеціалістами відповідних служб з тим, щоб виготовити проект та підготувати кошторис запланованих робіт.

Наступна нарада з питань облаштування та реконструкції Майдану Ринок відбулася 30 вересня цього року під головуванням першого заступника міського голови Стрия Романа Маланія. У нараді взяли участь депутати Стрийської міської ради А.Стасів, І.Зрайло, С.Ковальчук, начальник відділу архітектури та містобудування О.Похило, начальник відділу капітального будівництва І.Лебідь, начальник відділу організаційного та з питань внутрішньої політики І.Соколівська, доцент інституту архітектури Львівського політехнічного університету Ю.Диба, студенти інституту архітектури Львівського політехнічного університету, які проходять переддипломну практику, М.Закусов, який досліджує історію Майдану Ринок.

Р.Маланій ознайомив присутніх із проведеною роботою з облаштування та реконструкції Майдану Ринок за період від 10 червня 2016р. Присутні висловили пропозиції, запропонували облаштувати тут відпочинкову зону, зберігаючи історичну ідентичність. Студенти інституту архітектури Львівського політехнічного університету побували на Майдані Ринок, ознайомилися з історичними матеріалами. Під керівництвом спеціалістів інституту архітектури Львівського політехнічного університету студенти почали підготовку до виготовлення ескізних проектів, які стануть їхніми дипломними роботами. Три студентські роботи, визнані кращими, будуть враховані при реконструкції Майдану Ринок та відзначені матеріальними заохоченнями.

Було вирішено вивчити можливість відновлення будівлі міської Ратуші, замінити інженерні мережі, врегулювати питання стоянки автотранспорту, облаштувати відпочинкову зону. Міськвиконком звертається до стриян та всіх бажаючих висловлювати власне бачення впорядкування та реконструкції Майдану Ринок, подавати пропозиції, зауваження ескізи у загальний відділ Стрийського міськвиконкому (каб. №19) та на електронну пошту (stryimvk  @  ukr . net).