26.09.2015, 15:31

Відбулись навчання Стрийської міської виборчої комісії

26 вересня 2015 року у приміщенні Стрийського міськвиконкому відбулись навчання Стрийської міської виборчої комісії, яке провели сертифіковані тренери Центральної Виборчої Комісії Марія і Богдан Николаїшин.

Навчання розпочались з анкетування членів виборчої комісії для визначення їх базового рівня знань чинного виборчого законодавства.

Марія Николаїшин детально зупинилась на загальних питаннях функціонування виборчої комісії, її взаємодії з комісіями інших рівнів та суб’єктами виборчого процесу, ведення діловодства у міській виборчій комісії, звернули увагу на роз’яснення, затверджені постановою Центральної Виборчої Комісії від 23 вересня 2015 року №362.

Значну увагу тренери приділили питанням формування та функціонування дільничних виборчих комісій. Богдан Николаїшин привернув увагу присутніх до обмежень, які визначені чинним законодавством до членів дільничних комісій та відповідальності осіб, кандидатів у члени дільничних комісій, за надану ними інформацію. Як було зазначено, на час роботи в дільничній виборчій комісії людина стає публічною особою, відтак обмеження щодо неї, які діють у повсякденному житті, на час роботи у дільничній виборчій комісії знімаються. Разом з тим, якщо здоров’ю особи в час виконання обов’язків члена дільничної виборчої комісії була заподіяна шкода, така особа має право на відшкодування заподіяної шкоди.

На наступному етапі навчань тренери змоделювали процес жеребкування при формуванні складу дільничних виборчих комісій та акцентували увагу на розмежуванні, визначеному законодавцем, між партіями, фракції яких є у Верховній Раді України та іншими партіями, які вирішили брати участь у місцевих виборах.

Після перерви присутні розглянули питання виготовлення, транспортування та передачі виборчих бюлетенів, прав та обов’язків офіційних спостерігачів і їх взаємодії з виборчими комісіями. Наглядно всі етапи роботи комісій були продемонстровані відеороликами.

Особливу увагу членів Стрийської міської виборчої комісії тренери звернули на встановлення результатів виборів, роз’яснення щодо якого затверджено постановою Центральною Виборчою Комісією від 21 вересня 2015 року №356 та складання підсумкових протоколів виборів.

Присутні обмінялись думками щодо майбутньої організації навчань членів дільничних виборчих комісій та отримали рекомендації з цього питання від тренерів. Зокрема для самонавчання всіх суб’єктів виборчого процесу було рекомендовано Інтернет-ресурс “Виборком”.

На завершення навчань тренери провели підсумкове тестування членів міської виборчої комісії з питань чинного законодавства та організації навчань.

Голова Стрийської міської виборчої комісії Богдана Жигалі від імені присутніх подякувала Марії та Богдану Николаїшин за проведені навчання та висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю.