27.02.2015, 17:35

Творча зустріч з Олегом Баганом

26 лютого у Стрийській “Книгарні” (вул.Стецька 3) гість з Дрогобича, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії та історії української літератури Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, літературознавець, політолог, публіцист, керівник науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова - Олег Баган. Він представив книгу доктора Юрія Липи “Розподіл Росії”, яка була видана минулого року в Києві в “Українській видавничій спілці імені Ю.Липи” за фінансового сприяння нашого земляка, недавнього заступника Голови Служби Безпеки України, депутата Верховної Ради України Андрія Левуса. Книга є завершальною частиною знаменитої геополітичної трилогії Ю.Липи (“Призначення України”, “Чорноморська доктрина”, “Розподіл Росії”). В анотації до неї сказано. “Український мислитель точно визначив головну суперечність Росії як нації та держави: вона розривається між Європою й Азією, між ментальними та інтелектуальними інтенціями своїх еліт і народних мас, між національною органічністю та імперською захланністю, між Заходом і Сходом як цивілізаціями”. В передмові до книги Андрій Левус заявляє, що “Книжка...прислужиться до вироблення правильної світоглядної позиції молодого покоління українських патріотів. Стане бодай маленькою цеглинкою у підмурівку майбутньої Великої Української Держави”.